DZIEŃ MATEMATYKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ W SKIBNIEWIE

12 marca 2019 roku obchodzony jest ŚWIATOWY DZIEŃ MATEMATYKI - inicjatorem i organizatorem Dnia Matematyki w Polsce jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve – opiekun merytoryczny jedynego interaktywnego programu do nauk matematyki e-math.pl! Na podstawie udostępnionych materiałów w postaci interaktywnej prezentacji w formacie Microsoft PowerPoint zespoły uczniów rozwiązują zadania. W tym roku hasłem przewodnim była „Matematyka dzika", a więc pytania związane z dziką przyrodą w Polsce.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Skibniewie już po raz trzeci wzięli udział w Dniu Matematyki. Turniej zorganizowali nauczyciele matematyki.

Celem konkursu było zainteresowanie uczniów matematyką i pokazanie, że matematyka rzeczywiście istnieje w każdej dziedzinie życia. Turniej ten nie był kolejnym testem – wystarczył otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką. Zadania skierowane były szczególnie do tych uczniów, którzy nie lubią matematyki. Rozwiązywanie zadań sprawiało przyjemność, lecz nie zabrakło też dreszczyku emocji wynikających z konkurencji. Zespoły mogły korzystać z wszelkich pomocy (kalkulatory, telefony). Matematyka ma uczyć myślenia, a nie zapamiętywania wzorów. Najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy a także drobne upominki. Zwycięzcom gratulujemy! Mamy nadzieję, że przez naszą akcję więcej osób przekona się do tej pięknej dziedziny nauki i życia – wszak Matematyka to Królowa Nauk. Dziękujemy za wspaniałą zabawę i liczymy, że za rok równie aktywnie będziemy obchodzić to matematyczne święto.